تبلیغات
اما گمنامی
اما گمنامی
کلنا عباسک یا زینب 
قالب وبلاگ
بسم الله الرحمن الرحیم

در حکمت ۲۰۵ نهج البلاغه حضرت در باره آینده اشاره ای می کنند ولی خیلی محکم. می فرمایند: لَتَعْطِفَنَّ الدُّنْیَا عَلَیْنَا بَعْدَ شِمَاسِهَا عَطْفَ الضَّرُوسِ عَلَى وَلَدِهَا وَ تَلَا عَقِیبَ ذَلِکَ وَ نُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِى الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِینَ .

دنیا نسبت به ما اهل بیت مهربانی خواهد کرد، بعد از آنکه زیاد سرکشی کرد. این مهربانی چگونه اتفاق می افتد؟ مثل (ضروس) شتر بد اخلاق که به بچه اش مهربانی میکند. (شتری که گاز میگیرد ولی به بچه اش که می رسد مهربان می شود).

امیر المومنین علیه السلام در ادامه سخنشان مسئله ای از امام زمان فرمودند. و این آیه را خواندند: و اراده کردیم که بر مستضعفین زمین، منّت گذارده آنان را امامان و وارثان حکومت ها گردانیم.

ما ضعیفیم، این غیبت طولانی ما را خسته می کند. ما نباید خسته شویم نباید تسلیم شویم. با وجود جنگ ها و ظلم ها در جهان مردم نباید خسته شوندو بگویند پس کی می آید، امام زمان چه شد؟ روایات سفارش کرده است که در این باره سکوت کنیم.

“اللهم جعلنی ممن لا یقول لمن و بمن و کیف وما قال ولی امر لا یظهر… ” خدایا ما را قرار بده از کسانی که نمی گوید چرا و به چه سبب و چگونه ولی امر ظاهر نمی شود در حالی که زمین پر از ظلم شده است. فقط دعا کنید برای فرج.

بعضی از علائم ظهور، علائم قرب ظهور است. اگر آن ها به وجود آید دیگر ظهور معطلی ندارد. مثلا خروج سفیانی. ما نمی دانیم سفیانی کیست. دجال را کسی نفهمیده است که شخص است؟ گروه است یا یک جریان؟ ما همین قدر می دانیم که امام زمان ظهور می کند و مقدماتی هم دارد.

اما این طور نیست که خبر ظهور ایشان تدریجی باشد. یعنی یک روز بگویند که گروهی گفته اند در یک خبر تایید نشده، شخصی گفته است که امام زمان است و در نوبت بعدی بگویند این خبر تایید شد و بعد بگویند این شخص بزرگوار الان در فلان جا هستند. این طور نیست؛ امام زمان ناگهان ظهور می کند.

روز محشر که همه دیده ی گریان دارند    نوکر فاطمه آنروز مباهات کندبرچسب ها: امام مهدی، ظهور،
[ جمعه 25 مهر 1393 ] [ 11:02 ب.ظ ] [ محمّد حجّتی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم
پدر شهید اومد جلو. میشناختمش به ابراهیم گفت دستت درد نکنه که جنازه ی پسرم رو آوردی برام اما...
ابراهیم جا خورد چیزی شده حاج آقا؟
پدرگفت: پسرم دیشب تو خواب گفت ازدستت ناراحته میگفت چرا جنازه اش رو برگردوندی
از وقتی شهید گمنام شده بود هرشب حضرت زهرا س بهش سر میزده و به همه ی شهدای گمنام . اما از وقتی جنازه اش پیدا شده دیگه این دیدار براش نیست.
ابراهیم گمشده اش رو پیدا کرد...
گمنامی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب